Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024

Α Αθλητικά

Αριστοτέλης Σταγείρων - Προποντίς Ν.Μαρμαρα 1-2 - Μόνη πρώτη η Προποντίδα στον όμιλο

Σε ένα συγκλονιστικό ματς η Προποντίς Ν.Μαρμαρά  κατάφερε και πέρασε από την έδρα των Σταγείρων!

Στο πρώτο μέρος δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα κάποιο από τα τέρματα και οι δυο ομάδες δεν είχαν κάποια σημαντική ευκαιρία.

Στο δεύτερο όμως η Προποντίδα ξεκίνησε δυνατά και στο 55 ύστερα από ασίστ του Τσουρή από τα δεξιά, ο Καρνοπουλος έπιασε το σουτ στην κίνηση και έγραψε το 0-1 μέσα σε τρελούς πανηγυρισμούς.

Είκοσι λεπτά πριν το τέλος η ομάδα των Σταγείρων κατάφερε και ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Τζιότζιου σε συνεργασία με τον Αλεξάνδρου.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος η χρυσή αλλαγή του Άκη Στόικου, ο Παυλουδης ύστερα από μια κούρσα απ΄ τα αριστερά μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον αμυντικό των Σταγείρων. Την εκτέλεση ανέλαβε ο αρχηγός Θανάσης Γκοτίνος, ο οποίος έγραψε το τελικό 1-2 για την ομάδα του Ν.Μαρμαρά.

Μετά το τέλος της αγωνιστικής η Προποντίς Ν.Μαρμαρά βρίσκεται μόνη πρώτη στην βαθμολογία!

Τα γκολ: ΚΑΡΝΟΠΟΥΛΟΣ και ΓΚΟΤΙΝΟΣ