Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024

Α Αθλητικά

Αποτελέσματα αγώνων πρωταθλήματος του Σαββάτου

* Μεγάλη νίκη για τον Αριστοτέλη Σταγείρων Στρατονίκης που πήρε τη νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος μέσα στην Άφυτο. Τορωναιος Αφύτου - Αριστοτέλης 1-2. Σκόρερς: Μεντεσιδης (0-1), Μουμκας(0-2).

* Στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος Χαλκιδικής ο Αετός Βαρβάρας γνώρισε την ήττα από την Ιερισσό και βρέθηκε να χάνει με 0-2 στην αρχή του 2ου ημιχρόνου. Στη συνέχεια ανέβασε απόδοση, μείωσε με τον Θ.Ντάσιο, ο οποίος στην επιστροφή στον Αετό σκόραρε στο ντεμπούτο του.

* Ο Αστήρ Αγίου Νικολάου πήρε άνετα τη νίκη από τον ΑΟ Σάρτης με τελικό σκορ 2-0, με τα δύο γκολ του Γιάννη Τσανη.

* Η Κύρπος Διονυσίου  ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα νικώντας εύκολα τον Αετό Ζωγράφου με 7-0 (4-0 ημίχρονο). Τα γκολ σημείωσαν οι:Ντομι, Πλάχα, Στεφάνου, Ζαχαράκης, Αλευρόπουλος και Κεραμάρης.