Σάββατο, 25 Ιουνίου 2022

Α Αθλητικά

Αποτελέσματα αγώνων του Σαββατοκύριακου 26-27/03

- Nίκες για Βαρβάρα και Χανιώτη που βρίσκονται σε τροχιά τίτλου
- Εκτός ο Πολύγυρος μετά την ήττα από την πολύ καλή ομάδα της Σάρτης
- Αυλαία στα play οut με την Κασσάνδρα να παραμένει στην Α1
- Κρήνη, Στράτωνι και Ν. Μαρμαρας υποβιβάζονται στην Α΄ κατηγορία


Αποτελέσματα 11ης αγων. (PLAY OFF)
ΒΑΡΒΑΡΑ - ΝΙΚΗΤΗ (1-0)
Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΑ - Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ (2-1)
ΧΑΝΙΩΤΗ - ΑΦΥΤΟΣ (3-2)
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ - ΣΑΡΤΗ (1-2)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (11η αγων.):
1. Αετός Βαρβάρας 31
2. Α. Ο. Χανιώτης 29
3. Α. Ο. Σάρτης 22
4. Νίκη Πολυγύρου 21
5. Φοίνικας Νικήτης 15
6. Ν. Π. Ο. Ν. Καλλικράτειας 10
7. Τορωναίος Αφύτου 9
8. Π. Ο. Μουδανιών 8

Η ΕΠΟΜΕΝΗ Αγωνιστική - 12η - Σάββατο 2 Απριλίου στις 17:00
Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΑ - ΒΑΡΒΑΡΑ
Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ - ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ
ΝΙΚΗΤΗ - ΧΑΝΙΩΤΗ
ΑΦΥΤΟΣ- ΣΑΡΤΗ

Αποτελέσματα (Play Out)

ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ - ΚΡΗΝΗ (1-0)
ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΟΡΜΥΛΙΑ (1-2)
Ν. ΦΩΚΑΙΑ - ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ (0-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. Ανθεμούς Γαλάτιστας 22
2. Δόξα Ορμύλιας 22
3. Ηρακλής Ν. Φώκαιας 20
4. Άρης Κασσανδρείας 19
5. Θύελλα Κρήνης 15*
6. Τα Μ. Κ. Στρατωνίου 4*
7. Προποντίς Ν. Μαρμαρα 0*
(*) Υποβιβάζονται στην Α΄ Κατηγορία


ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΣΤΑ PLAY OFF TΗΣ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΣΤΑΝΟΣ ΤΟ ΛΑΚΚΩΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ ΚΟΡΥΦΗ!! ΣΟΠΑΛΙΑ Η ΠΟΡΤΑΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΡΑ!!!
Α' Ερασιτεχνική Κατηγορία - Δεύτερη Φάση
Play Off - 1η Αγωνιστική
Θύελλα Στανού - Διγενής Λακκώματος (2-0)
Θερμαϊκός Πορταριάς - Α. Ο. Σημάντρων (1-1)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. Θύελλα Στανού 3
2. Α. Ο. Σημάντρων 3
3. Θερμαϊκός Πορταριάς 2
3. Διγενής Λακκώματος 2

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η) 3 Μαρτιου 2022
Διγενής Λακκώματος - Θερμαϊκος Πορταριάς
Α.Ο. Σημάντρων - Θυελλα Στανού


Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (19η Αγωνιστική)
Α. Σ. Αγίου Μάμα - Θερμαϊκός Φλογητών (0-2)
Δόξα Καλυβών - Α. Σ. Ουρανούπολης (11-1)
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - ΑΠΟΕΛ Γερακινής (2-2)
Αστέρας Αγίου Νικολάου - Νέμεσις Συκιάς (8-0)
Ρεπό ο Τορωναίος Συκιάς και η Θύελλα Μεταγγιτσίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. Αστέρας Αγίου Νικολάου 43
2. Δόξα Καλυβών 42
3. Τορωναίος Συκιάς 31
4. Α. Σ. Ουρανούπολης 25
5. Α. Σ. Αγίου Μάμα 21
6. Θύελλα Μεταγγιτσίου 19
7. Θερμαϊκός Φλογητών 16
8. ΑΠΟΕΛ Γερακινής 12
9. Αναγέννηση Αγ. Προδρόμου 10
10. Νέμεσις Συκιάς 8

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - (20η)
Σάββατο 2 Απριλίου στις 17:00
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Τορωναίος Συκιάς
Κυριακή 3 Απριλίου στις 17:00
Α. Σ. Αγίου Μάμα - Αστέρας Αγίου Νικολάου
Νέμεσις Συκιάς - Δόξα Καλυβών
Α. Σ. Ουρανούπολης - Αναγέννηση Αγ. Προδρόμου
Ρεπό ο ΑΠΟΕΛ Γερακινής και ο Θερμαϊκός Φλογητών

Χαλκιδική, Πολύγυρος, Νέα Μουδανιά

Email: info@halkidikinews.gr


To halkidikinews.gr είναι το πρώτο ειδησεογραφικό site στο νομό Χαλκιδικής και καθημερινά, από τον Μάιο του 2006, σας μεταφέρει αξιόπιστα και εμπεριστατωμένα τις ειδήσεις στη Χαλκιδική.

 

Κοινωνικά Δίκτυα