Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024

Α Αθλητικά

Αποτελέσματα Α1 κατηγορίας της 2ης αγωνιστικής

Ο Αετός Βαρβάρας στον αγώνα με τη Δόξα Ορμύλιας είχε τη κυκλοφορία της μπάλας και την κατοχή στο πρώτο ημίχρονο χωρίς όμως να έχει κλασικές ευκαιρίες.

Οι φιλοξενουμενοι της Δόξας άνοιξαν το σκορ με γκολ του Γεραντζή με πολύ ωραίο σουτ έξω από τη περιοχή.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Αετού ήταν πιο πιεστικοί και μετά από κορνερ του Κωτακη, ο Βλαχακης με πλασέ από κοντά ισοφάρισε σε 1-1.

Βόρειος Όμιλος

ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ – ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ (1-1)
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ – ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ (3-0)
ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ – Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ (2-2)
ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ – ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (2-0)

Η Βαθμολογία του Βορείου Ομίλου (2η αγων.)

8.ΤΑ "Μ.Κ.¨ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 0

Σ ένα πραγματικό ντέρμπι με τα όλα του o Ηρακλής Νέας Φώκαιας κατάφερε να πάρει τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα απέναντι σ' έναν δυνατό και αξιόλογο αντίπαλο, όπως Ν. ΠΟ.Ν. Καλλικράτειας, που πέρυσι αγωνιζόταν στη Football League 2.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι με τη μια και μοναδική ευκαιρία που είχαν, ενώ λίγο αργότερα ευτύχησαν να προηγηθούν με όμορφο μακρινό σουτ. Στο γκολ τους έμειναν με 10 παίχτες μιας και ο σκόρερ αποβλήθηκε μετά από άσεμνη χειρονομία και ύβρεις προς τον πάγκο της Ν.Φώκαιας. Στο δεύτερο μέρος οι Φωκαείς ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, είχαν την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας και δημιούργησαν πάρα πολλές ευκαιρίες κλείνοντας τον αντίπαλο στα καρέ του! Μάλιστα κατάφεραν να ισοφαρίσουν!